Sąd Okręgowy w Radomiu

Konferencja „Kurator sądowy w społeczności lokalnej – praca i współpraca”.

W dniu 17 listopada 2022r. odbyła się Konferencja „Kurator sądowy w społeczności lokalnej – praca i współpraca”. Wydarzenie to było realizowane przez Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Radomiu, Akademię Handlową Nauk Stosowanych  w Radomiu, oraz Związki Zawodowe Kuratorów ( MOZ  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Radomiu). Organizatorom przyświecała idea ukazania pracy kuratorskiej służby sądowej na rzecz społeczności lokalnej w kontekście podejmowanej współpracy z różnymi podmiotami i środowiskami społecznymi.

W konferencji udział wzięli zaproszeni goście: władze i sędziowie Sądów Okręgowego i Rejonowego, władze uczelni, przedstawiciele miasta Radom oraz różnych instytucji na co dzień współpracujących z kuratorami sądowymi.

Ponad 200 uczestników wysłuchało prelegentów, którzy zaprezentowali szczegóły pracy kuratorów sądowych, oraz przedstawiali zakres współpracy pomiędzy kuratorami a poszczególnymi instytucjami takimi jak: MOPS, Służba Więzienna, Policja. Wystąpili również przedstawiciele uczelni, wskazując na psychologiczne aspekty pracy kuratorów sądowych, oraz ich miejsce w sektorze zintegrowanych usług społecznych na rzecz rodziny.

Podczas tego interdyscyplinarnego wydarzenia powstała przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się nimi i czerpania ze swoich zasobów.

Wydarzenie to odbyło się w gościnnych murach Akademii, catering zapewnił Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, przy pomocy Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poniżej zdjęcia  autorstwa Agnieszki Walczyk, kurator sądowej ZKSS w Sądzie Rejonowym w Radomiu.

Metadane

Data publikacji : 21.12.2022
Data modyfikacji : 21.12.2022
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Okręgowy w Radomiu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
SSR Arkadiusz Guza Rzecznik Prasowy
Osoba udostępniająca informację:
Karpińska Ewelina
Osoba modyfikująca informację:
Karpińska Ewelina

Opcje strony

do góry